לחץ דם גבוה הוא אחד מהגורמים המרכזים במחלות לב בכלל ובפרט למחלות שונות בכלי הדם. רבים אינם יודעים זאת עד אנשים המגיעים לגילאי 70+ הינם בעלי כ65% להיות בעלי סיכון ללחץ דם גבוה. כאמור, יש סיכון של כ-50%-70% להיות בקבוצת הסיכון ללא שום קשר בגיל. כיצד פותרים את הבעיה בצורה בריאה יותר והאם זה בכלל אפשרי? הכל במאמר הבא.

יתרונות באימון עם מאמן כושר אישי צמוד לחולי לחץ דם

ככול שהטכנולוגיה התפתחה, מחקרים רבים התמקדו במחלה הזו הנקראת בשמה הנוסף – הרוצח השקט. רופאים ואנשים בכלל היו מעוניינים לדעת מהם התסמינים, עד כמה הפגיעות באיברים שונים חמורה וזאת בכדי להצליח לטפל בבעיה בזמן ולמנוע פגיעות באיברים שונים בגוף החל מסיכון ללקות בשבץ מוחי, פגיעות בכליות וכמובן ובאופן טבעי – למחלות לב.

בחזרה אל אימון כושר אישי ופעילות גופנית – על פי מחקרים (רבים יש לציין) שנערכו בנושא ניתן לומר באופן חד משמעי שאימון ספורטיבי נכון מסוגל להוריד את לחץ הדם באופן משמעי. עם זאת וכאן חשוב לציין ולשים לב שפעילות גבוהה מדי עלולה לסכן את המתעמל ולכן יש לעקוב אחר לחץ הדם טרם תחילתו של האימון. במידה ולחץ הדם שנמדד מספר דקות לפני האימון גבוה – יש להימנע מפעילות גופנית.

הפעילות הגופנית צריכה להיעשות ומומלץ שתעשה בהשגחתו והדרכתו של מאמן כושר פרטי ומדוע? הסיבה לכך פשוטה והגיונית: מאמן כושר אישי הוא אדם בעל ניסיון וידע מקצועי בנושא, הוא בודק מהו עברו הרפואי של המתעמל ועל פי כך  מתאים את האימונים ואת תוכנית האימונים ליכולותיו הגופניות, כך שלא יעבור את הרף המאמץ שמתאים לו. מעבר לכך, מאמן כושר מבצע את התרגילים באופן מדוד, שקול ובודק את המתעמל בכל רגע. מאמן כושר צריך להיות עם העיניים על המתעמל בכל רגע נתון על מנת לשמור עליו וכן, על מנת לספק לו מוטיבציה.
כמו כן, מומלץ שהתעמל יערוך בדיקות תקופתיות ויהיה במעקב הן על מנת לבדוק שהפעילות הספורטיבית יעילה והן על מנת לוודא שמצבו הבריאותי תקין.

קרא שאלות ותשובות נפוצות בנושא אימון כושר.

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי